Tasub teada

Ärevus. On normaalne, kui tunned ärevust enne abi küsimist ja esimest korda vastuvõtule tulles. Astud oma elus olulist sammu.

Kohtumiste arv ja sagedus. Kohtumiste arv ja sagedus sõltub sinu eesmärkidest ja soovidest.

Konfidentsiaalsus. Kõik mida seansi ajal räägid jääb meie vahele. Välja arvatud juhul kui on tekkinud oht sinu elule või tervisele (nt. plaan enesetappu teha, vigastada kedagi teist, hooletusse jäetud laps). Vajadusel arutan juhtumit superviisoriga, sealjuures säilitades anonüümsuse nõude.

Ole aus. Hindan ausust ja mulle on tähtis, et oleme samal lainepikkusel. Anna teada, mis on sinu jaoks sobilikum viis soovitu saavutamiseks. Sa ei pea minuga kõiges nõustuma, ma ei solvu, kui väljendad oma arvamust.

Psühholoogina ei anna ma valmis lahendusi. Usun, et oled ise oma elu parim ekspert ja vastused on sinu enda sees olemas, olen toeks nendeni jõudmisel.

Investeerides teraapiasse investeerid nii oma olevikku kui ka tulevikku. Seanssidel kogetu ja õpitud toimetulekuoskused aitavad sul toime tulla hetkeolukorra probleemidega ja on head eneseabivõtted tulevikuks, enda paremaks mõistmiseks ning lähedastega suhtlemiseks.

Kohusetundlikkus ja punktuaalsus on oluline. Kui sa hilined siis jääb meil vähem aega nõustamiseks. Mittetulemisest teata 24h ette, vastasel juhul peab tasuma 50% teenuse hinnast.

Kui sul on mure, ütle mulle. Teraapia efektiivsus sõltub  klient-terapeut suhtest, seega kui ma jätsin midagi tähele panemata või ütlesin midagi mis sind riivas, siis palun ütle mulle, anna mulle võimalus sinu mõistmiseks.

Ülekanne. Teraapias võib tekkida ülekanne, st et me näeme terapeudis alateadlikud kedagi teist, endale lähedast inimest (enamasti ema või isa) ning projetseerime negatiivsed tunded terapeudile.

Keegi pole täiuslik. Anna mulle teada, kui mul jääb e-mail saatmata või kõne vastamata, seda ei juhtu küll tihti, kuid kui peaks juhtuma, siis anna mulle sellest teada.

Ole valmis tundma ebamugavust. Nii nagu trenni tegemiselgi võid tunda nii joovastust kui ka raskust, soovi alla anda. Kuid see on osa protsessist, kui tahad jõuda sinna kuhu soovid.

Salvestamine. Seansi lindistamine, salvestamine või filmimine on keelatud.